Kul på höstlovet på Kulturskolan

Prova något nytt eller fördjupa dig i din passion. Vi erbjuder massor av roliga kurser på höstlovet.

Är gaming din grej? Varför inte testa på Game jam på höstlovet – en kreativ spelverkstad online där vi skapar spel tillsammans. Eller gillar du dans? Missa inte våra danskollon. Eller kanske piano, gitarr, musikvideoskapande, teater, musikproduktion eller porträttmåleri skulle vara något för dig? Vi har till och med kortkurser med mixade ämnen, till exempel musik- och danskollo och piano- och trumkurs på höstlovet.

Hos oss är möjligheterna många och trösklarna små. Kom och ha kul hos oss på höstlovet!

Kulturskolans kortkurser under höstlovet.

I vår digitala kurskatalog kan du även välja att filtrera på stadsdel om du vill se vilka kurser som erbjuds i din närhet.

Uppdaterad